Menu

Weryfikacja ofert

INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE - Ekspertyza ofert

Rezerwacja wybranych ofert
Po wyborze przez Państwa samochodów do oględzin przystępujemy do rezerwacji ofert. Prosimy sprzedawcę o potwierdzenie obecnego stanu samochodu i faktu rezerwacji w formie pisemnej na pocztę elektroniczną. Wszystkie informacje o samochodzie zebrane podczas dwóch etapów weryfikacji telefonicznej są przesyłane do sprzedawcy celem potwierdzenia. Niestety zdarza się czasem, że sprzedawcy (nie będący naszymi partnerami) podczas rozmowy telefonicznej nie przekazują kompletnych informacji na temat samochodu i dopiero potwierdzenie pisemne pozwala na uzyskanie względnej pewności, co do oferty. Taki sposób postępowania budzi pewność, że oferty nadają się do zweryfikowania przez rzeczoznawcę

Oględziny samochodu przez rzeczoznawcę
Po umówieniu spotkania nasz certyfikowany rzeczoznawca samochodowy przystępuje do pracy. Podczas ekspertyzy samochodu działamy według ściśle przewidzianej procedury. Podczas oględzin sprawdzamy 100 punktów kontrolnych pojazdu. Zachowanie procedury pozwala nam działać bez emocji i oddać prawdziwy stan auta. W trakcie oględzin rzeczoznawca fotografuje poglądowo auto. Wykonuje zdjęcia każdego elementu konstrukcyjnego, zdjęcia podwozia, silnika oraz zdjęcia wszystkich ewentualnych uszkodzeń. Przeprowadzana jest jazda testowa ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan zawieszenia, kultury pracy silnika, zbieżności czy układów bezpieczeństwa i hamulców. Podłączany jest komputer diagnostyczny i sprawdzane są zapisane błędy. Elementy silnika, skrzyni biegów i sprzęgła są badane poprzez diagnostykę. Część elementów, które nie mogą zostać sprawdzone organoleptycznie objęte są Gwarancją CAVAUTO Protect którą klienci otrzymują na okres 6-ciu miesięcy podczas zakupu. Gwarancję można przedłużyć do 12 miesięcy. Podczas oględzin wykonywane są również zdjęcia licznika, numerów fabrycznych oraz wszystkich dokumentów, książki serwisowej i rachunków z przeglądów. Sprawdzamy grubość powłoki miernikiem lakieru oraz mikrokamerą w przestrzeniach zamkniętych auta, które budzą nasze podejrzenia, co do historii wypadkowej. Jednak najważniejsze podczas oględzin jest doświadczenie i wprawne oko rzeczoznawcy, który zawodowo ogląda samochody.

Raport z kontroli samochodu
Na podstawie przesłanych zdjęć, raportu oraz opinii rzeczoznawcy Państwa doradca tworzy raport z oględzin auta oraz przesyłane są wszystkie zdjęcia, opisane uszkodzenia i opinia, które elementy mogą w przyszłości tworzyć problemy. Jeżeli samochód wymaga drobnych napraw lub wymiany elementów eksploatacyjnych, to tworzymy orientacyjną kalkulację naprawy wyszczególnionych elementów. Raport zawiera także aktualne sprawdzenie w bazach pojazdów kradzionych oraz raport dekodera VIN pojazdu łącznie ze specyfikacją wyposażenia samochodu.

Potwierdzenie i weryfikacja dokumentów serwisowych
Po uzyskaniu szczegółowych informacji na temat samochodu potwierdzamy wszystkie uzyskane informacje w dostępnych bazach danych i serwisach. Sprawdzamy i uwiarygodniamy pochodzenie samochodu czyli gdzie został kupiony, komu sprzedany oraz czy samochód został kupiony prywatnie czy na firmę i ma możliwość odliczenia podatku VAT. Prosimy autoryzowany serwis o potwierdzenie wpisów z książki serwisowej.

 
Prev Next
Audi
Peugeot
Toyota
Honda
Seat
Citroen
Opel
Skoda
Volkswagen
Ford